O nás

 

Základní informace o nás

Historie našeho družstva začíná dnem 23. ledna 1920, kdy bylo založeno české spotřební družstvo pod názvem "Okresní konzumní a spotřební družstvo Znojmo". Ustanovující počet členů družstva byl 120 s prodejnami ve Znojmě. V roce 1933 se družstvo sloučilo se "Vzájemností Včela" a rozšířilo činnost družstevního obchodu na celý znojemský okres. Zásadní změna nastává v roce 1960, kdy dochází ke sloučení provozoven a členské základny z několika okresů a družstev (především z bývalých okresů Znojmo a Moravský Krumlov) a byl tak vytvořen současný družstevní celek Jednota, spotřební družstvo, Moravský Krumlov.

Svaz českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP)

sdružuje 47 spotřebních družstev, která provozují dohromady téměř 2.600 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 340.000 m2 a zaměstnávají na 13.000 lidí. V roce 2019 vykázala česká a moravská spotřební družstva obrat v hodnotě 30,773 mld. Kč. Počet členů družstev je cca 107 000.

Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v České republice. Více než 400 prodejen potravin je začleněno do maloobchodních řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO a COOP DISCONT. Kromě obchodní činnosti provozuje SČMSD také 8 středních odborných škol, manažerský institut, nebo půjčovnu automobilů pod značkou Europcar a mobilního virtuálního operátora COOP Mobil.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace