Novinky

Coop a elektromobil

V dnešní době automobily na elektrický pohon udávají nový standard budoucnosti a jsou prodalší směřování dopravních možností zcela jistě perspektivní a zajímavou alternativou, která s největší pravděpodobností, jako jedno z možných řešení, časem nahradí stávající vozy na tradiční pohony. Elektromobilita je jedna z možností efektivnějšího nakládání s energiemi, je to cesta k širším úsporám se zásadním pozitivním dopadem do ekologie.

  Spotřební družstva, která jsou součástí skupiny COOP, vnímají tuto progresivní výzvu jako budoucí příležitost. JEDNOTA, spotřební družstvo, Moravský Krumlov začala v tomto směru realizovat konkrétní kroky a v dnešních technologických možnostech začíná tvořit budoucnost již nyní. Je to s partnerem, který má k energiím nejblíž, a to firmou E.ON. Společně rozjíždíme projekty úsporného osvětlení na nově postavených i rekonstruovaných prodejnách družstva. Naprostou novinkou je koncepce tzv. nízkoenergetické prodejny, kterou jsme jako pilotní projekt realizovali v naší nové prodejně v obci Dyjákovice. Z celkového počtu 2 500 prodejen spotřebních družstev v republice je to první řešení ojedinělého centrálního systému energetického managementu zahrnující ekologické a energeticky úsporné technologie.

  Do prezentace úsporných technologií směrem k odborné i laické veřejnosti zahrnujeme i propagaci elektromobility. Od společnosti E.ON máme zapůjčený elektromobil Smart, který používáme k jízdám v našem znojemském regionu a v praxi tak testujeme výhody elektrického pohonu oproti stávajícím palivům. Efekty jsou zřejmé a vyplývají z každodenního provozu. To že náklady na ujetý kilometr jsou minimální, víme teoreticky z publikovaných informací o elektromobilech. My však máme možnost ověřovat si to v reálném provozu. Velkou výhodou je dostupnost nabíjení - prakticky na každé zastávce, kde je běžná zásuvka na 220 V. Samozřejmě speciální nabíjecí stanice umožňují rychlejší dobíjení, proto ve spolupráci s E.ONem zvažujeme jejich postupné zřizování u některé z našich větších prodejen. Zapůjčený elektromobil využívají naši zaměstnanci k testovacím jízdám a sdělují nám všední poznatky z jeho každodenního provozu. Přínosy jsou zřejmé a chtěli bychom se do budoucna v této oblasti více angažovat, zejména z pohledu úspor provozních nákladů. A samozřejmě chceme i jezdit "zeleně" - ekologicky. Používaný elektromobil Smart jste si mohli jak prohlédnout, tak se v něm i svézt u příležitosti otevření naší nové prodejny v Dyjákovicích nebo při zprovoznění rekonstruované prodejny ve Strachoticích. V propagaci elektromobility hodláme pokračovat i při realizaci našich dalších rozvojových aktivit. Těmito kroky chceme naší zákaznické veřejnosti jednoznačně sdělit, že i přes řadu potíží, se kterými se jako provozovatel menších prodejen potýkáme, například ztrátovost malých venkovských prodejen, že jinak významně investujeme do rozvoje našich maloobchodních aktivit . A při tom nezapomínáme na využívání progresivních úsporných technologií s pozitivním přínosem ekologii a životnímu prostředí.
 


 


 

 

Aktuální prodejní dobu v období vánočních svátků najdete vyvěšenou na dané prodejně!
 
Přejeme Vám příjemný nákup a pohodové prožití Vánoc.
 
Děkujeme za přízeň v roce 2018 a těšíme se na Vás v roce 2019.
 
 

Oprava prodejny ve Strachoticích

 

Dne 3. 12. 2018 byl slavnostně zahájen provoz nově zrekonstruované prodejny ve Strachoticích. Od 26. 9. 2018  probíhala rozsáhlá oprava (rekonstrukce), prodej byl přesunut do náhradních prostor ve skladě prodejny. Na této prodejně byl také využit koncept energetického managementu jako na nově postavené prodejně v Dyjákovicích.

Při slavnostním otevření bylo k dispozici malé občerstvení s kávou zdarma, ochutnávky pečiva a uzenin. Dětem z místní základní a mateřské školy rozdával dárečky Mikuláš spolu s andělem a čertem.

 

 

 

 

Dbáme na životní prostředí

 

https://www.byznys-energie.cz/clanek/frantisek-slapansky-jednota-kazdy-rok-otevreme-jednu-zcela-novou-prodejnu-a-chceme-dbat-na-zivotni-prostredi

 

 

Oprava prodejny ve Strachoticích

 

Na naší prodejně ve Strachoticích probíhá rozsáhlá oprava (rekonstrukce). Od 26. 9. 2018 je prodej přesunut do náhradních prostor ve skladě prodejny. Předpokládané dokončení oprav je na konci listopadu 2018. Na této prodejně bude také využit koncept energetického managementu jako na nově postavené prodejně v Dyjákovicích.

 

Stávající zákazníky prosíme o trpělivost a těšíme se na všechny v opravené prodejně!

 

 

Otevření nové nízkoenergetické prodejny v Dyjákovicích

Dne 10.8.2018 byla slavnostně otevřena nová prodejna v Dyjákovicích. Stará budova neodpovídala statickým požadavkům a technicky nebylo možné ji pouze opravit. Proto byla vystavěna prodejna zcela nová o celkové rozloze prodejní plochy do 200 m².

 

Firma E.ON Česká republika pro tuto prodejnu vyvinula v naší republice zatím ojedinělý systém energetického managementu. Jedná se o úplně novou koncepci nízkoenergetické a ekologické prodejny. Prodejna jako celek je napojena na řídící systém, který umožňuje sledovat energetické náklady jednotlivých zařízení, vytápění, klimatizaci a kvalitu ovzduší na prodejně.

 

Celý projekt by měl vést k úspoře energií a zvýšení důrazu na ekologické myšlení. Tohoto konceptu se budeme držet i nadále při dalších renkostrukcích našich prodejen.

 

Těšíme se na vaši návštěvu! Věříme, že u nás budete spokojeni.

 

Napsali o nás : zde

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace