Výuka učňů

Ve čtvrtek 9.1.2020 proběhl Den otevřených dveří ve SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, Přímětická 1812/50

                                    

                                          

 

Ve čtvrtek 5.12.2019 se konala Vánoční výstava žákovských dovedností učebních  a studijních oborů na SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

 

 

Z mezinárodní soutěže přivezly prodavačky ze znojemské Přímky hned dvě ocenění

 

Žákyně oboru prodavač se 17.10.2019 zúčastnily mezinárodní soutěže, kterou pořádala Střední odborná škola hotelových služeb a obchodu v Bratislavě. Byl to 15. ročník a nesl název „Návrat k tradicím“. Soutěže se zúčastnilo 10 soutěžících a naše žákyně v mezinárodní konkurenci obsadily 2. místo Jelínková Michaela a 3. místo Venská Klára. Oběma děvčatům gratulujeme!

 

                                                       

   

                                                                

 

Štafetu kariérového poradenství pro žáky základních škol odstartovalo SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. již tradičně v Miroslavi

 

Štafetu kariérového poradenství pro žáky základních škol odstartovalo SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. již tradičně v Miroslavi

 

„Máte šikovné a ochotné žáky, řekli mi všechno, co jsem potřebovala! I učitelé byli moc fajn! Zajímavé informace byly o odborném výcviku a o pobytech v zahraničí! Nejvíc mě zaujaly obory Hotelnictví a turismus a Podnikání, obchod a služby! I obor Kuchař-číšník není špatný, vaši kuchaři pro nás připravili výborné hamburgery! Dobré jídlo! Děkuji za ochutnávky! U kosmetiček byla fronta, líčení bylo krásné! Mně se líbily motorky, které předváděli automechanici. I truhláři ukazovali, co všechno umí se dřevem – radost pohledět! Uvažuji o oboru Prodavač! Jednota Moravský Krumlov nabízí spoustu benefitů. Já bych zase chtěla pomáhat starým lidem – a to nabízí studium oboru Sociální činnost! Mně se nejvíc líbil obor Cestovní ruch, uvažuji, že právě na něj si dám přihlášku! Už se vidím jako průvodce. Získal jsem všechny informace, které potřebuji! Prezentace o škole byla velmi zajímavá, nic mi nechybělo! Možná bych využil nabídky vaší školy stát se na den středoškolákem – rád bych získal představu, jak vypadá učební praxe! Zjistil jsem, kam chci! A určitě si přijedu vyzkoušet přijímačky nanečisto - aspoň pak nebudu, až to bude naostro, překvapený! Jste super, pokračujte v tom! Uvažuji o tom, že se přihlásím do baristického kurzu! Žáci mají krásné oborové oblečení! A ti dva kluci, co komentovali prezentaci, byli opravdu dobří! Určitě se do vaší školy přijedu podívat i s rodiči – buď na vaši Vánoční výstavu, nebo na Den otevřených dveří! Jste fakt velice dobrá škola. Děkuji za seznámení se všemi obory, které vaše škola nabízí...“

 

To je jen příklad vět, jimiž zhodnotili žáci základních škol z Miroslavi, Hrušovan nad Jevišovkou a Prosiměřic Den otevřených dveří, který pro ně 9. října 2019 připravili žáci a učitelé SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. Osmáci a deváťáci mohli pozorovat jen o pár let starší spolužáky přímo v akci, spoustu aktivit si vyzkoušeli. Měli tak možnost zjistit, který obor je právě pro ně ten pravý.

 

„Organizace této akce se v restauraci Slávie v Miroslavi stala pro školu ve spolupráci s Jednotou Moravský Krumlov již tradicí. Naše škola se letos pro veřejnost otevřela poprvé, aby tak odstartovala štafetu prezentačních akcí. Souběžně již realizujeme besedy s žáky 9. ročníků, v plném proudu je již organizace akce Řemeslo má budoucnost, kterou 14. 11. představíme v novém kabátě – mnohé jistě napoví podtitul LETOS VÍCE PRAKTICKY. Návštěvníci se tak mají nač těšit. V současné době se již také připravujeme na Burzu škol, která se koná 1. listopadu v SŠ Dvořákova Znojmo. Nás najdete ve 2. patře – tam, kde bývá nejvíc návštěvníků. Jak by také ne, když to u nás voní kávou a k ní naši žáci nabízejí samé dobroty,“ shrnul Mgr. Libor Hanzal, ředitel školy.

 

Výčet prezentačních akcí zbývá doplnit ještě o termíny Vánoční výstavy (5. 12. 2019, 8.00 – 16.00 hodin) a Dne otevřených dveří (9. 1. 2020, 14.00 – 17.00 hod.).

Těšíme se na vás!

 

Vše najdete na www.sousoszn.cz

 

Mgr. Ludmila Karpíšková

 

 

 

 

                                                              

 

                                                            

 

Provozní pracoviště učňů

Spotřební družstvo Jednota se stará i o praktickou výuku učňů. Každoročně přijímá absolventy 9. tříd do učebních oborů.

Provozní pracoviště učňů zabezpečuje výuku žáků oborů:

kuchař (ka) – číšník (servírka)

prodavač (ka) smíšeného zboží

Výuka je doprovázená odbornou praxí, která je zajištěna na prodejnách a provozech v Moravském Krumlově a ve Znojmě.

Spotřební družstvo spolupracuje s SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.. Přímětická 1812/50. Znojmo, 669 41, které poskytuje teoretické vyučování.

Informace: 515 300 315

Více informací zde.

 

Staň se studentem oboru prodavač

 

Z mezinárodní soutěže přivezly prodavačky ze znojemské Přímky hned dvě ocenění

 

Ve dnech 15. – 19. 10. 2018 se v Bratislavě konala mezinárodní soutěž pod názvem EURÓPA 2018. Je určena pro studenty středních odborných škol, které jsou zaměřeny na gastronomické obory, obchod a služby. Letošního 14. ročníku se zúčastnily žákyně oboru Prodavač Nikita Kaštánková a Simona Svačinková ze znojemské střední školy na Přímětické.

Prvním úkolem bylo zhotovení dárkového balíčku pro mámu k 50. narozeninám, druhá část soutěže se nesla v duchu nabídky dne spojené s ochutnávkou. Na závěr proběhlo aranžování s vánoční tématikou. Ve velké konkurenci soutěžících z Chorvatska, Slovenska, Polska, Gruzie a České republiky obsadila Simona druhé a Nikita pěkné třetí místo. Oběma děvčatům gratulujeme!

 

                                    

  

                                          

                                                                    
                                                               

 

 

.

 

 

 

 

 

Dny otevřených dveří začalo SOU a SOŠ SČMSD s.r.o. Znojmo již tradičně v Miroslavi

 

Dny otevřených dveří začalo SOU a SOŠ SČMSD s.r.o. Znojmo již tradičně v Miroslavi

 

„Dobrý den, vítáme vás na prezentaci oborů, které naše škola nabízí. Všechny vás v brzké době čeká významné rozhodnutí, které se týká profesního zařazení, a my jsme tu proto, abychom vám v tom pomohli. Tak jako nám naši spolužáci před lety. Všichni, kteří se vám dnes budeme věnovat, jsme oproti vám starší o rok, o dva, maximálně o tři. A jsme připraveni ukázat vám, co jsme se již ve svém oboru naučili. Uvidíte žáky naší školy přímo v akci, spoustu aktivit si budete moci také vyzkoušet. To je nejlepší způsob, jak zjistit, který obor je právě pro vás ten pravý,“ zdravili ve středu 10. října 2018 deváťáky základních škol z Miroslavi, Moravského Krumlova, Hrušovan nad Jevišovkou a Prosiměřic Matěj Kotrnec a Filip Hron, žáci 3. ročníku oboru Cestovní ruch. Jejich rétorika byla všemi účastníky hodnocena na výbornou, stejně tak i aktivity ostatních žáků dalších oborů, které SOU a SOŠ SČMSD s.r.o. Znojmo nabízí. Kterého kluka nezajímají motorky předváděné automechaniky či krásná práce se dřevem, již si mohli vyzkoušet s našimi truhláři? Obdiv sklízeli i žáci dalších oborů, mezi něž patří Sociální činnost, Hotelnictví a turismus, Kuchař-číšník a Prodavač. Kdo by si nechtěl nechat změřit krevní tlak či ochutnat řadu dobrot, voňavou kávu, cappuccino, jiné míchané drinky anebo pozorovat, jak se obyčejná bonboniéra ztrácí v nádherně zaranžovaném balíčku? To však nebylo všechno! Koupit si mohli i originálně zbarvený hedvábný šátek, letošní produkt studentské firmy oboru Podnikání, obchod, služby. A to by nebylo našich kadeřnic a kosmetiček, aby nezkrášlily mnoho žáků, dokonce i paní učitelky!

 

Organizace této akce se v restauraci Slávie v Miroslavi stala pro školu ve spolupráci s Jednotou Moravský Krumlov již tradicí. Přímka se letos pro veřejnost otevřela poprvé, aby tak roztočila spirálu mnoha dalších prezentačních akcí.

Už první pátek v listopadu se na vás těšíme na Burze škol, která se koná v SŠ Dvořákova Znojmo.

Velice rádi vás samozřejmě přivítáme u nás ve škole. Pokud máte zájem, můžete si do kalendáře napsat data a názvy akcí:

15. 11. 2018 Řemeslo má budoucnost (8.00 – 13.00 hodin) a Den otevřených dveří (14.00 – 17.00),

6. 12. 2018 Vánoční výstavu (8.00 – 16.00),

9. 1. 2019 a 6. 2. 2019 Přijímací zkoušky nanečisto (vždy 14.00 – 17.00 hod.).

Nebo byste se na jeden den chtěli stát středoškolákem? Zavolejte, rádi vás přivítáme! Kontakty najdete na www.sousoszn.cz

Mgr. Ludmila Karpíšková

 

  

                                                           

     

                                                                          

   

 

 

 

 

V měsíci červnu žáci 3. ročníků oboru prodavač sm. zboží a kuchař-číšník zhodnocovaly

výsledky 3 letého studia závěrečnou zkouškou. Tato zkouška se skládá z písemné, praktické a

ústní zkoušky. Následuje několik ukázek z praktické části.

 

Obor prodavač sm. zboží:

Dabídka dne na dané téma:

 

Zhotovení dárkové kazety:

 

 

Obor kuchař-číšník

Zhotovení slavnostní tabule:

 

 

 

 

V současné době máme pro obor kuchař- číšník skupinová pracoviště v Miroslavi- Restaurace Slávie, Lechovice- Vinný restaurant u Bazalů.

   

Obor prodavač smíšeného zboží- prodejna v Příměticích, Křížové náměstí 271 a na individuálních pracovištích.

     

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace